Acer potwierdza, że szykuje czterordzeniowe tablety z Androidem

"Mogliście mieć do czynienia z przeciekami na temat tabletów Acera z czterordzeniowym procesorem - potwierdzam te plotki" - powiedział w wywiadzie dla T3 szef Acera, Jim Wong.

Odkąd w sieci pojawiły się pierwsze spekulacje dotyczące rozpoczęcia prac przez Nvidię nad czterordzeniowym procesorem mobilnym - Tegrą 3 (wcześniej znaną jako Kal-El), od razu domniemywano który z producentów sięgnie po niego jako pierwszy. Dziś wiemy już, że był nim Asus, dzięki czemu mamy do czynienia z Asusem Eee Pad Transformer Prime, zbierającym bardzo dobre recenzje od zagranicznych redakcji.

Ale zaraz za Asusem jest jeszcze kolejka producentów, którzy chcą zastosować najnowszą jednostkę Nvidii w swoich urządzeniach - wśród nich jest właśnie Acer. Od jakiegoś czasu do sieci przeciekają informacje na temat dwóch tabletów Acera, mających pracować w oparciu o Androida Ice Cream Sandwich, których jednostką centralną będzie Tegra 3. Mają to być modele: Iconia Tab A510/A511 oraz Iconia Tab A700/A701 - oba z wyświetlaczami o przekątnej 10,1". Oba tablety będą posiadały wersje z 3G (na co wskazuje jedynka w nazwie), w przeciwieństwie do Asusa Eee Pad Transformer Prime.

Reklama

Kiedy doczekamy się ich premiery? To pytanie, na chwilę obecną, pozostaje bez odpowiedzi. Można się jednak spodziewać, że najnowsze modele Acera z serii Iconia Tab zadebiutują podczas targów na początku przyszłego roku: CES 2012 w Las Vegas lub MWC 2012 w Barcelonie.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Acer firma | tablet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy