Alienware nie interesuje segment tabletów

Tabletowy rynek to coś, o co zdecydowanie opłaca się dziś walczyć różnym firmom. Alienware, producent zajmujący się produkcją komputerów dla graczy, daje jednak na wstrzymanie i jeszcze za tablety się nie bierze.

Redaktorzy pocket-lint.com postanowili zapytać przedstawiciela Alienware, czy producent planuje wkroczyć na rynek tabletów.

- Rozważaliśmy to (tablety) wiele razy. Są jednak pewnie nieścisłości i ograniczenia, które znacznie utrudniłyby nam dotarcie do naszych fanów - odpowiedział Eoin Leyden (Product Manager w Alienware).

Jako że Alienware to zaawansowane komputery tworzone z myślą o graczach, gdyby producent chciał się wziąć za tablety, służyłyby one przede wszystkim graniu. Ograniczenia, o których mówi Leyden powiązane są z mechanizmem sterowania w grach na tabletach.

- Być może w przyszłości tablety będą podążały za naszym wzrokiem i w taki właśnie sposób można by kontrolować postaci w grach - dodał.

Reklama

Produkty Alienware cieszą się ogromnym powodzeniem, szczególnie wśród wymagających użytkowników. Mając na uwadze ekspresową ewolucję tabletów i wyścigi producentów na GPU, ilości pamięci RAM, rozdzielczości i procesory, być może niebawem na rynku pojawi się jakaś technologia, która wprowadzi tabletowe granie na znacznie wyższy poziom.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet | Alienware | gra komputerowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy