Amazon sprzedał 6 milionów tabletów Kindle Fire

Amazon nie ma w zwyczaju chwalić się swoimi wynikami finansowymi, ale dociekliwi analitycy rynkowi oszacowali, że w czwartym kwartale 2011 roku sprzedano aż 6 milionów egzemplarzy tabletów Kindle Fire.

Tablet Kindle Fire jest w ostatnim czasie jednym z najistotniejszych produktów Amazonu i przedstawicieli firmy się z tym nie kryją. Jakiś czas temu Dave Limp nazwał to urządzenie największym sukcesem w historii firmy. Takich słów nie rzuca się na wiatr, co wskazuje na ogromną popularność modelu. Szkoda tylko, że Amazon nie chce podzielić się oficjalnymi danymi dotyczącymi poziomu sprzedaży Kindle Fire.

Dotychczas jedyne wieści, jakie uzyskaliśmy od firmy, to że przez trzy tygodnie grudnia liczba zamówień na wszystkie urządzenia z Kindle w nazwie wynosiła ponad milion sztuk tygodniowo. Według analityków rynku, w ciągu czwartego kwartału 2011 roku Amazon sprzedał sześć milionów tabletów Kindle Fire.

Wydawać by się mogło, że sześć milionów na kwartał to dobry wynik, jak na tablet z Androidem. Ale w przypadku urządzenia Amazonu jest to doskonały rezultat, bowiem jego sprzedaż rozpoczęła się w połowie kwartału, 15 listopada. Tym bardziej Amazon ma się z czego cieszyć - oczywiście pod warunkiem, że szacunki analityków zbiegają się z rzeczywistym poziomem sprzedaży modelu (warto przypomnieć, że przed rynkową premierą przewidywano sprzedaż 5 milionów sztuk modelu w Q4).

Reklama

Jakkolwiek by nie było, tablet Amazonu doskonale radzi sobie wśród androidowej konkurencji. Kluczem do jego sukcesu okazała się niska cena (199 dolarów) i dostęp do wielu interesujących usług Amazonu.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: chwalić się | tablet | amazon.com | e-book | Kindle Fire | Amazon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama