Analityk napomina prezesów Nokii i Microsoftu

Jeśli Nokia i Microsoft chcą być konkurencyjne ma rynku smartfonów, to powinny połączyć siły.

Starszy analityk Berenberg Banku wezwał Microsoft i Nokię do połączenia sił na rynku smartfonów i zawarcia umowy dotyczącej Windows Phone 7. W otwartym liście, opublikowanym na łamach "Financial Times", Adnaan Ahmad zauważa, że rynkowa sytuacja zaczęła przerastać obie firmy.

Zwracając się do prezesów firm, pisze: "Obaj musicie pamiętać ile na pojawieniu się pecetów i małych serwerów stracili producenci mainframe'ów, tacy jak WANG, Unisys, IBM i Burroughs. Czy też jak Xerox i Kodak zostały przyćmione przez Adobe i Sandiska. A Ty Steve wraz z Billem pamiętacie, jak zjedliście IBM-a na przystawkę. To z pewnością wywołało uśmiech na waszych twarzach Steve, prawda? A teraz mamy do czynienia z "konwergencją", a tak naprawdę to trzęsienie ziemi, które może zetrzeć ten uśmiech".

Reklama

Ahmad przestrzega obu prezesów przed zmarnowaniem szansy i przypomina, że obecnie rynek IT kieruje się w stronę urządzeń przenośnych, przede wszystkim smartfonów. Jego zdaniem tylko dzięki współpracy oba koncerny będą w stanie konkurować z Apple i Google.

Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google | apple | Windows Phone 7 | Smartfon | Microsoft | Nokia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy