Android 5.0 Jelly Bean już za kilka miesięcy?

Kolejna odsłona popularnego systemu Google może pojawić się już w drugim kwartale 2012 roku. Będzie dedykowana tabletom i netbookom - czy za sprawą Androida 5.0 czeka nas rewolucja?

Ledwo palce internautów przyzwyczaiły się do wystukiwania na klawiaturze "Android 4.0 Ice Cream Sandwich", a już będą musiały przestawić się na "Android 5.0 Jelly Bean". Jak twierdzi serwis SlashGear, nowa wersja mobilnego systemu operacyjnego stworzonego przez Google zostanie zaprezentowana w drugim kwartale bieżącego roku.

SlashGear powołuje się na źródła wśród dostawców. Z opublikowanego na łamach portalu artykułu wynika, że Google pracuje nad udostępnieniem hybrydowego systemu operacyjnego dla tabletów i netbooków w dwóch wersjach: Android 5.0 Jelly Bean i Chrome OS oraz Android 5.0 Jelly Bean i Windows 8.

Reklama

Według źródeł, tablety i netbooki z dwoma systemami operacyjnymi będą działać na zasadzie hot-swap, co oznacza, że użytkownik będzie mógł przełączać się pomiędzy nimi bez przymusu ponownego uruchamiania urządzenia. Dzięki tej funkcji, moglibyśmy swobodnie korzystać z tabletów zarówno do rozrywki (Android), jak i pracy (Windows 8.) jednocześnie zachowując wysoką wydajność gwarantowaną przez nowoczesne procesory.

Android 5.0 Jelly Bean może wywołać prawdziwą rewolucję, choć na jej efekty będzie trzeba jeszcze trochę poczekać.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google | Android | netbook | Android Jelly Bean | tablet | Android 5.0
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy