Android: Aplikacje zbierają dane o użytkownikach

Zaawansowane telefony komórkowego zdobywają coraz większą popularność, a wraz z tym świat podbija mobilny system Android. Okazuje się, że system Google nie jest bezpieczny dla naszych danych.

Specjaliści z firmy Intel wzięli pod lupę 30 najpopularniejszych aplikacji dostępnych w ramach Android Market, czyli sklepu z aplikacjami na urządzenia mobilne wyposażone w należący do Google system Android. Wyniki testów dają wiele do myślenia, bo okazuje się, że niektóre programy podkradają nasze dane.

Jak podaje "Rzeczpospolita" powołując się na wyniki testów firmy Intel, aż połowa testowanych aplikacji, bez pytania o zgodę, natychmiast wysyłała do reklamodawców dane o aktualnym miejscu pobytu użytkownika. Jeden program rozpoczął szpiegowanie natychmiast po instalacji, niektóre wysyłały dane o położeniu użytkownika co pół minuty.

Jednak dane lokalizacyjne to nie jedyne informacje, które były przekazywane reklamodawcom. Aplikacje wykradały także informacje dotyczące numeru IMEI, numery karty SIM a także numeru telefonu.

Reklama

Media2
Dowiedz się więcej na temat: google + | Google | Android

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy