Android Market - prawie 100 tys. aplikacji

Według najnowszych danych AndroLib, w Android Markecie znajduje się już ponad 90 tys. aplikacji. Co więcej, liczba ta do końca lipca ma wzrosnąć aż do 100 000!

Tempo rozwoju Marketu jest imponujące i nie zdziwiłbym się, gdyby w ciągu najbliższych miesięcy system Android pod względem dostępnych aplikacji wyraźnie zbliżył się do iOS Apple'a. Pozostaje jednak zadać pytanie: czy taki rozwój sklepu Google jest zdrowy?

Po pierwsze, Google najpierw powinno zadbać o to, aby płatna część Marketu była dostępna dla wszystkich użytkowników Androidów, a nie dbać o ilość programów, z których znaczna część użytkowników nie może skorzystać. Po drugie, do Android Marketu coraz częściej, obok dobrych i interesujących programów, trafiają nikomu niepotrzebne i kompletnie nieużyteczne aplikacje, które tylko utrudniają odnalezienie się w sklepie.

Pod tym względem platforma giganta z Mountain View coraz bardziej przypomina AppStore, gdzie dużą część programów można określić po prostu jako spam. Do tego, dochodzi jeszcze stosunkowo mała ilość nowych gier (w porównaniu do AppStore) - co tu dużo mówić dobre i wciągające gry na Androida to wciąż rzadkość.

Reklama

Mam jednak nadzieję, że wkrótce to się zmieni i do Android Marketu zacznie trafiać znacznie więcej dopracowanych aplikacji, a my będziemy mieli dostęp do płatnej części Marketu bez konieczności rootowania smartfona.

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: market | Android

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama