Reklama

Apple: Bing zamiast Google?

Posiadacze iPhone'ów korzystają w swoich urządzeniach z domyślnej wyszukiwarki, jaką jest Google. Niewykluczone jednak, że już niedługo w ich telefonach zagości alternatywna wyszukiwarka - Bing.

Z informacji "Business Week" wynika, że szef firmy Apple, Steve Jobs, rozpoczął rozmowy z Microsoftem w sprawie zastosowania Binga w iPhonach, jako domyślnej wyszukiwarki. Jeśli te spekulacje będą miały potwierdzenie w postaci faktów, będzie to oznaczało, że Apple traktuje Google jako swojego głównego konkurenta na rynku telefonów komórkowych.

Nie bez znaczenia jest także fakt, iż kilka tygodni temu Google zaprezentowało swój smartfon Nexus One, który ma być konkurencją dla iPhone'ów. Warto także dodać, iż obie firmy mają własne przeglądarki internetowe (Chrome oraz Safari), które konkurują ze sobą o miano, trzeciej najpopularniejszej przeglądarki na świecie.

Reklama

Gra o domyślną przeglądarkę w iPhone'ah jest warta świeczki, gdyż liczba użytkowników urządzeń firmy Apple z roku na rok rośnie. "Business Week" dodaje jednak, że trwające negocjacje Microsoftu z Apple mogą zakończyć się fiaskiem. Nie można przecież wykluczyć, że cała sprawa ma na celu wywarcie presji na Google.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy