Apple inwestuje we własne mapy

Wiele wskazuje na to, że iOS 5 jest ostatnią odsłoną mobilnego systemu operacyjnego Apple, w którym znajdziemy aplikację Google Maps. Jak donosi serwis 9t05Mac, w iOS 6 znajdziemy mapy przygotowane bezpośrednio przez giganta z Cupertino.

Nowa aplikacja ma być szybsza, ładniejsza i wydajniejsza, a jej największą zaletą będzie świetny tryb 3D. Stojąca za nią technologia będzie pochodzić od C3 Technologies, zajmującej się trójwymiarowymi mapami firmy, którą Apple przejęło w ubiegłym roku. C3 Technologies zostanie wsparte przez Poly9 i Placebase, również znajdujące się na liście płac koncernu Tima Cooka.

Nowe mapy lub, jak kto woli iMaps, będą częścią systemu operacyjnego iOS 6, którego oficjalna premiera ma mieć miejsce podczas czerwcowej konferencji WWDC 2012 w San Francisco. Jak co roku, w mieście na wzgórzach prezentowane są produkty Apple. iOS 6 zobaczymy na pewno - wskazują na to liczne dowody znalezione na stronie iCloud.com - ale warto wypatrywać także nowego urządzenia: telefonu, komputera lub tabletu. O iPadzie mini z 7- lub 7,85-calowym ekranem słyszymy od dawien dawna. Czas na weryfikację tych plotek.

Reklama

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mapy Google | iOS | mapy | Apple

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy