Asus Transformer Prime bez modemu 3G?

Pomimo bardzo dobrych pierwszych recenzji, Asus chce zadać śmiertelny cios swojemu najlepszemu tabletowi - Transformerowi Prime.

Największą zaletą niemal każdego tabletu jest jego mobilność oraz możliwość połączenia z internetem za pomocą sieci komórkowej, bez względu na to, gdzie się aktualnie znajdujemy. 3G to funkcja, która dla wielu konsumentów jest priorytetem przy zakupie wymarzonego tabletu. Dlaczego w takim razie Asus postanowił, że nie będzie Transformera Prime 3G?

Takiej informacji udzielił niemiecki oddział producenta. Na zadane na Facebooku pytanie o wersję tabletu z modemem 3G/UMTS, opublikowana została następująca odpowiedź:

"Tym razem nie będzie modelu z UMTS. Chcemy podkreślić, że doskonale sobie zdajemy sprawę z wielkiego zapotrzebowania na tablety z UMTS w Niemczech i chcielibyśmy je spełnić. Jednakże, w wielu innych krajach sieć UMTS nie jest tak powszechna, dlatego globalna sprzedaż modeli z UMTS nie jest szczególnie duża. Co więcej, większość tabletów z UMTS jest sprzedawana w Niemczech poprzez kanał Telco i urządzenia te są oferowane za 1 euro wraz z umową operatora. Jest to cena, na którą Eee Pad Transformer Prime nie może sobie pozwolić."

Reklama

Czy to prawda, że tablety bez 3G sprzedają się lepiej niż te z modemem sieci komórkowej? Niezależnie od tego, wiele wskazuje na to, że klamka zapadła i Asus Transformer Prime 3G nie pojawi się na rynku. Czy w związku z tym, tablet bez 3G nadal będzie dla konsumentów atrakcyjny?

Jarosław Sroka

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Asus | transformer | tablet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy