Awantura o telewizję w komórce

Urząd Komunikacji Elektronicznej idzie na rękę Info TV FM, operatorowi mobilnej telewizji w komórce. Usługa ta wciąż nie może ruszyć na wielką skalę, więc UKE zmienił warunki decyzji.

Spółka Info TV FM w 2009 roku wygrała przetarg na świadczenie mobilnej telewizji w komórce. Niestety, wciąż żaden z polskich operatorów nie zaoferował swoim klientom usług oferowanych przez Info TV FM. Decyzja UKE do tej pory zakładała świadczenie usług telewizji w komórce w ramach technologii DVB-H, teraz firma będzie mogła bardziej rozwinąć skrzydła.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", Urząd Komunikacji Elektronicznej zmienił decyzję dla Info TV FM. Zmiana usuwa ograniczenie co do świadczenia usługi mobilnej telewizji tylko w oparciu o technologię DVB-H i pozwala spółce ogólnie świadczyć "mobilne audiowizualne usługi medialne". To z kolei umożliwia oferowanie większej palety usług.

Reklama

Działania UKE krytykuje Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, która jest zdania, że przez wprowadzoną zmianę "naruszane są podstawowe prawa pozostałych stron postępowania". Izba zwraca uwagę, że gdyby przetarg od razu obejmował większy zakres możliwości świadczenia usług mobilnej telewizji, wtedy do przetargu UKE mogłoby zgłosić się większa ilość podmiotów.

Przypomnijmy, że o miano operatora telewizji mobilnej w Polsce walczyły dwie podmioty - spółka Info TV FM która wygrała przetarg oraz konsorcjum złożone z czterech największych operatorów telefonii komórkowej w Polsce.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: UKE

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy