BlackBerry BlackPad - konkurent iPada

Niedawno mogliśmy się dowiedzieć (nieoficjalnie) o pracach BlackBerry nad urządzeniem typu tablet, które ma być bezpośrednią konkurencją dla iPada. BlackPad, bo tak brzmi robocza nazwa tabletu, ma ukazać się w przyszłym roku.

Na razie niepotwierdzone informacje donoszą, że koncern RIM złożył zamówienie na panele dotykowe o przekątnej nieco mniejszej niż 10 cali, co pozwoliło nam przypuszczać jakiej mniej więcej wielkości będzie ich nowe urządzenie.

BlackPad jako nazwa robocza w finalnej wersji będzie zmieniona prawdopodobnie na Cobalt, choć to też jeszcze nie jest potwierdzona informacja. Jak praktycznie wszystkie urządzenia przenośne tej firmy, tak i Cobalt ma pracować na systemie autorstwa BlackBerry. Chociaż na początku rozważano jeszcze inna alternatywę - system Android. Zaniechano jednak wcielenia tego pomysłu w życie. Sercem tabletu będzie procesor marki Marvel Armada.

Reklama

I poza tym nic więcej nam nie wiadomo. Szkoda, bo chciałoby się już teraz poznać szczegółowe dane jednego z groźniej zapowiadających się konkurentów dla fenomenu od Steve'a Jobsa.

PCArena.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama