Boom na multimedialne komórki

Wideo rozmowy, korzystanie z internetu oraz oglądanie filmów i słuchanie muzyki na ekranie telefonu komórkowego - mobilne usługi multimedialne stają się coraz popularniejsze. Coraz częściej sięgamy także po zaawansowane telefony.

Z miesiąca na miesiąc przybywa na rynku multimedialnych telefonów komórkowych. Także sami ich użytkownicy coraz częściej eksperymentują z nowoczesnymi usługami - na ekranie telefonów przeglądają aktualne informacje w Internecie czy oglądają filmiki na YouTube.

Producenci zaawansowanych urządzeń mobilnych powinni zacierać ręce. Jak wynika z danych firmy badawczej In-Stat, które publikuje "Rzeczpospolita", w 2013 roku przychody ze sprzedaży multimedialnych telefonów na świecie zwiększą się do 8 mld dolarów wobec przewidywanych 1,3 mld w 2009 roku.

Reklama

Jednak analitycy przyznają, że popularność nowoczesnych telefonów zależy od samych operatorów, którzy powinni bardziej dotować takie urządzenia. W Polsce nowoczesne telefony za złotówkę można kupić, ale głównie w wygórowanych taryfach.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: telefony | boom | komórki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama