Co piąty Amerykanin ma tablet

Aż 19 proc. dorosłych Amerykanów weszło w posiadanie tabletu. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, iż jest to prawie dwa razy więcej niż w grudniu (wzrost z 10 proc.), jak wynika z badań przeprowadzonych przez Pew Research Center.

Oczywiście na tak znaczny wzrost posiadaczy tabletów ma wpływ mnóstwo czynników, a jednym z głównych (poza oczywistym wzmożonym zainteresowaniem tego typu sprzętem) są cena i zarobki mieszkańców USA. Ci na tablet przeznaczają część swojej miesięcznej pensji, podczas gdy my, Polacy, musimy na takie urządzenie odkładać nieco dłużej.

Należy zauważyć także, że grudzień to świąteczny miesiąc, w którym to pozwalamy sobie na więcej wydatków - zarówno na prezenty dla najbliższych, jak i dla siebie. Nic więc dziwnego, że liczba Amerykanów posiadających tablety znacznie wzrosła. Ciekawe tylko ile procent z tych 19 dostało urządzenie, a co za tym idzie - dla ilu okazał się to nietrafiony prezent, z którym się później zaprzyjaźnili, a ile procent faktycznie chciało kupić sobie tablet, bo wiedziało, że chce konkretne urządzenie.

Takie badania są optymistyczne i pokazują, że zainteresowanie tabletami rośnie w niesamowitym tempie. Podobnie będzie najprawdopodobniej w Polsce, gdzie w okresie świątecznym na Allegro sprzedanych zostało około 10 tysięcy tabletów. Jeżeli jeszcze producenci w końcu zaczną obniżać ceny tabletów, wtedy na pewno więcej Polaków skusi się na tego typu sprzęt.

Reklama

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet | iPad

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama