Co powinien posiadać telefon komórkowy?

Aparat fotograficzny, dostęp do internetu przez Wifi, odtwarzacz MP3 czy bluetooth - to najbardziej poszukiwane funkcjonalności nowych telefonów komórkowych, wynika z raportu IAB Polska.

Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska zaprezentował ciekawe dane dotyczące tego, na co zwracają uwagę internauci przy wyborze nowego telefonu komórkowego.

Respondenci zapytani o najważniejsze funkcjonalności nowego telefonu komórkowego, który chcieliby kupić, na pierwszym miejscu wymieniają aparat fotograficzny (46 proc. wskazań). Poszukują także modeli telefonów z dostępem do internetu przez wifi (32 proc.), odtwarzaczem plików muzycznych MP3 (32 proc.) oraz funkcją bluetooth (31proc.).

Dla jednej czwartej badanych nowy telefon powinien być wyposażony w system nawigacji GPS. Co piąty ankietowany jest zainteresowany kupnem aparatu wyposażonego w ekran dotykowy (23 proc.) oraz szybki dostęp do internetu w standardzie 3G (21 proc.). Pozostałe funkcjonalności nowych telefonów komórkowych uzyskały nie więcej niż 16 proc. wskazań. Z poniższej listy można wnioskować, że najbardziej poszukiwanymi funkcjonalnościami nowych telefonów są usługi transmisji danych - dostęp do internetu (wifi, 3G), GPS i bluetooth.

Reklama

Wielkość badanej próby wyniosła 1000 osób. Wywiady przeprowadzono w dniach 28 listopada - 3 grudnia 2010 roku.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: fotograficzny | telefon komórkowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy