Czym się kierować przy wyborze internetu mobilnego?

W dzisiejszych czasach na internet mobilny decyduje się coraz większa liczba osób. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie dla osób pracujących zdalnie lub spędzających długie godziny w podróży.

Jaki Internet mobilny wybrać?

Internet mobilny jest niezbędny do codziennego życia wielu osób, dlatego powinien być sprawny, szybki oraz niezawodny. Jego wybór nie jest prosty zwłaszcza w obliczu coraz to nowszych i ciekawszych propozycji różnych firm. Konkurencyjne oferty operatorów sieci wprawiają potencjalnych klientów w niemałe zakłopotanie.

- W trakcie wyboru warto zwrócić uwagę m.in. na rodzaj umowy. Operatorzy proponują zarówno umowę na czas określony, jak i nieokreślony. Drugie rozwiązanie jest o tyle korzystniejsze, że możemy z niego zrezygnować w dowolnej chwili bez niekorzystnych konsekwencji - mówi Mateusz Piotrowski z Virgin Mobile.

Reklama

Ponadto usługa na kartę daje możliwość korzystania z internetu na przenośnych urządzeniach. Co więcej, dzięki opcji udostępniania internetu, możemy z niego korzystać nie tylko na jednym urządzeniu przenośnym. Aktywną kartę SIM można również umiejscowić w routerze, o ile oczywiście posiada taką funkcję. Należy jednak pamiętać, że korzystanie z internetu z kilku urządzeń jednocześnie wiąże się z większym poborem gigabajtów.

Na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru Internetu mobilnego?

Istnieje kilka czynników, które decydują o wyborze internetu mobilnego od danego operatora. Oprócz rodzaju umowy istotna jest również wielkość limitu transferu. Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach znaczna część populacji korzysta z internetu każdego dnia. Niektórzy surfują po sieci, inni słuchają muzyki, a kolejni oglądają filmy. Z tego względu bardzo często dochodzi do przekroczenia danego limitu, a zatem drastycznego obniżenia prędkości łącza. W związku z tym wybór oferty powinien być przede wszystkim oparty o nasze indywidualne potrzeby. Jeżeli internet mobilny jest w naszym życiu niezbędny, to najlepiej skorzystać z ofert nieposiadających takowych limitów. Równie istotną kwestią jest szybkość danego łącza. Nie sposób nie stwierdzić, że im większa prędkość tym lepiej. Tak jak limit transferu, tak i prędkość internetu należy dobrać według preferencji. Fani kina online nie powinni wybierać łącza poniżej 50 Mb/s.

Różnorodność pakietów Internetu mobilnego

Internet mobilny sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas podróży służbowej czy urlopu do miejsc, w których brak dostępu do sieci Wi-Fi. Wybór internetu przenośnego powinien być uwarunkowany przede wszystkim indywidualnymi potrzebami. Należy jednak pamiętać, że jego prędkość jest uzależniona od różnych czynników, na które nie zawsze ma wpływ dany operator. Na prędkość internetu wpływa m.in. ukształtowanie terenu i warunki pogodowe oraz gęstość zabudowy obszaru, w którym się znajdujemy. Ponadto nawet największy pakiet internetowy nie będzie działał szybko i sprawnie wtedy, gdy użytkownik będzie się znajdował zbyt daleko od nadajnika.

Nowoczesne smartfony służą nie tylko do przeglądania stron internetowych i wysyłania e-maili, ale dają również możliwość grania przez sieć i oglądania filmów w rozdzielczości HD. Niestety nawet jeden odcinek ulubionego serialu pobiera aż 1 GB pakietu. Jak wiadomo, na jednym odcinku zazwyczaj się nie kończy, co sprawia, że nasz pakiet szybko się zużywa i staje się coraz wolniejszy. Z tego względu wybór oferty powinien być uzależniony przede wszystkim od naszej aktywności w sieci. Jaka ilość GB dostępnych w pakiecie będzie wystarczająca? Do przeglądania wiadomości w telefonie wystarczy 5GB internetu mobilnego, z kolei dla fanów Netflixa lub innej aplikacji mobilnej VOD najlepiej sprawdzą się pakiety od 10 do 30 GB. Niektórzy operatorzy oferują nawet kilkukrotnie większą wielkość pakietu, która może przekraczać 100, a nawet 200 GB. Tak wysoki limit transferu sprawdzi się w przypadku osób spędzających dużo czasu na serwisach z filmami online, mediach społecznościowych i stronach dla graczy.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Internet mobilny | LTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama