Dlaczego Chińczycy nie mają iPhone'ów

Jest kilka powodów, dlaczego obywatele Państwa Środka nie korzystają z komórek Apple. Po pierwsze, dlatego, że są dla nich za drogie. Po drugie, na chińskim rynku dostępnych jest wiele podróbek, które są nie tylko tańsze, ale i łatwiej je zdobyć. Jest także trzecia przyczyna.

Sondaż przeprowadzony wśród dwóch tysięcy użytkowników telefonów komórkowych, na który powołuje się WSJ, wskazał na winowajcę - China Unicom. Tylko 10 procent Chińczyków korzysta z usług tego operatora i do tego narzeka na jakość obsługi i słaby zasięg. Tymczasem właśnie China Unicom oferuje na chińskim rynku iPhone'a.

Reputacja operatora, który sprzedaje telefon z abonamentem, bywa decydująca dla popularności danego modelu komórki. Apple dokonał kiepskiego wyboru. Dla porównania, 95 procent respondentów nie ma zastrzeżeń do usług operatora China Moblie, konkurencji China Unicon.

Reklama

Inne powody - oprócz ceny - to fakt, że 80 procent Chińczyków korzysta z telefonów na kartę, tymczasem iPhone można legalnie kupić tylko z dwuletnim abonamentem. Obowiązkowo wliczony jest do niego koszt korzystania przez 2 lata z łączności 3G.

Sam iPhone jest jednak pożądanym gadżetem, wiec jego sprzedaż na czarnym rynku rośnie. Na ten temat nie posiadamy jednak statystyk.

Anna Piwnicka

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: apple | procent | Chińczycy | iphone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy