Działali na szkodę operatorów komórkowych

W ręce policji wpadło sześciu pracowników firmy kurierskiej, którzy od kilku miesięcy uczestniczyli w procederze wyłudzania usług telefonicznych i telefonów na szkodę kilku operatorów sieci komórkowych.

Policjanci w trakcie prowadzonych czynności operacyjnych ustalili, że sprawcy kontaktowali się z operatorami sieci komórkowych, dzwoniąc do centrum obsługi klienta lub za pomocą internetu i wyrażali chęć zawarcia umowy świadczenia usług telefonicznych. Sporządzona umowa była przesyłana razem z aparatem telefonicznym firmą kurierską na wskazany przez klienta adres.

Jak się okazało, pod tymi adresami nie było budynków mieszkalnych lub wskazane adresy wcale nie istniały. Kurier dostarczał taką przesyłkę we wcześniej umówione z osobą zamawiającą telefon miejsce i przekazywał ją odbiorcy, którego dane nie zgadzały się z danymi zawartymi w umowie.

Reklama

Za taką "usługę" kurierzy otrzymywali zapłatę w wysokości 50 złotych od aparatu. Na dokumentach zdawanych w firmie kurierskiej widniała adnotacja o odebraniu przesyłki przez adresata, a także o tym, że przesyłka została doręczona prawidłowo. Z reguły wyłudzone telefony były następnie sprzedawane w komisach.

W chwili obecnej kwota wyłudzeń sięga już 66 tys. złotych, natomiast usiłowania wyłudzenia - prawie 18 tysięcy złotych. Osobom biorącym udział w tym przestępstwie zgodnie z art. 286 kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. O dalszym losie zatrzymanych osób zadecyduje prokurator.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: telefony komórkowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy