Dziurawy iPhone

Na forum MacRumors pojawiła się informacja o poważnej dziurze w iPhonie z zainstalowanym najnowszym firmware'em w wersji 2.0.2. Jeden z użytkowników opisał prosty sposób, jak zdobyć niemal całkowitą kontrolę nad telefonem zabezpieczonym hasłem.

By tego dokonać nie trzeba mieć żadnej wiedzy programistycznej. Wystarczy, by w zablokowanym i chronionym hasłem telefonie kilknąć Telefon alarmowy. Następnie dwukrotnie należy nacisnąć Home. Później naciskamy na niebieską strzałkę obok nazwy kontaktu i zyskujemy pełny dostęp do Safari, listy kontaktów, map, SMS-ów czy Ulubionych.

Pod wpisem na forum pojawiły się komentarze użytkowników potwierdzające skuteczność metody. Co więcej, jeden z nich stwierdził, że sposób ten działa również na iPhonie z firmware'em 2.0.1.

Przed opisanym wyżej atakiem można zabezpieczyć się w dość prosty sposób. Należy przypisać klawiszowi "Home" inną funkcję niż domyślna. By to zrobić wchodzimy w Ustawienia, później Ogólne, wybieramy Home Button i przypisujemy mu funkcję Home lub iPod. Wówczas podwójne kliknięcie przeniesie nas nie do kontaktów, a z powrotem do ekranu logowania lub do ekranu powitalnego.

Reklama

Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl
Dowiedz się więcej na temat: forum | iPhone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy