Garmin Forerunner 110 - dla biegaczy

Garmin ogłosił wprowadzenie na rynek nowego urządzenia treningowego z rodziny Forerunner - Forerunner 110 - osobistego rozwiązania, przeznaczonego dla biegaczy, którzy chcą kontrolować swoje wyniki, wiedzieć jak szybko i jaki dystans pokonują podczas ćwiczeń i treningów.

Jak działa Forerunner 110? Podczas biegu wystarczy tylko wcisnąć przycisk [Start], żeby na ekranie pojawiły się informacje na temat przebytego dystansu, uzyskanej prędkości oraz czasu biegu.

Oprócz wyświetlania czasu i odległości, Forerunner 110 pokazuje również tempo aktualnego okrążenia, przebyty dystans (jeśli włączona jest opcja automatycznego zapisywania danych okrążenia - auto-lap) lub czas trwania biegu. Biegacze korzystający dodatkowo z pulsometru Garmin (oferowanego osobno oraz w wybranych pakietach), mają możliwość monitorowania wysiłku podczas ćwiczeń. Urządzenie pokazuje aktualne tętno oraz ilość spalonych kalorii wyliczoną na podstawie wartości pulsu. Intuicyjny system menu ułatwia przeglądanie danych dotyczących biegu, dostępnych dzięki opcji auto-lap, ustawianie alarmu lub edytowanie profilu użytkownika.

Urządzenie Forerunner 110 jest odporne na działanie wody i wilgoci, zainstalowany odbiornik GPS charakteryzuje się wysoką czułością, dzięki zastosowaniu technologii HotFix. Sprzęt dostępny jest w trzech zestawach kolorystycznych - czarny/ szary, antracytowy/ czerwony oraz szary/ różowy. Urządzenie zapewnia 8 godzin pracy w trybie GPS/ treningu oraz do trzech tygodni w trybie oszczędzania energii. Dzięki temu, kiedy nie trenujemy, możemy korzystać z niego jak ze zwykłego zegarka.

Reklama

Serwis Garmin Connect pozwala użytkownikom na szybki i łatwy dostęp do informacji dotyczących analizy biegów, wyników końcowych i przebiegu tras. Za jego pośrednictwem można również dzielić się informacjami o swoich treningach ze znajomymi i społecznością fitness, liczącą obecnie ponad 20 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie.

Garmin Connect udostępnia informacje takie, jak: czas, odległość, prędkość, wysokość nad poziomem morza oraz tętno. Dane te prezentowane są w postaci wykresów, ilustracji, raportów; wielu rodzajów map (układ ulic, zdjęcia satelitarne, mapy topograficzne oraz mapy hipsometryczne) oraz za pomocą aplikacji Google Earth.

Urządzenie Forerunner 110 przechowuje i wyświetla do 200 godzin danych archiwalnych, dlatego biegacze mogą oglądać wyniki końcowe nawet w przypadku, gdy nie są w stanie połączyć się z serwisem Garmin Connect.

Właściwości i specyfikacja produktu:

- Zapisuje dane dotyczące: położenia, prędkości / tempa, przebytej odległości i spalonych kalorii;

- Obliczanie ilości spalonych kalorii w oparciu o technologię firmy Firstbeat (tylko wersja z czujnikiem tętna), obsługa technologii ANT+,

- Interfejs USB, zgodny z serwisem Garmin Connect,

- Wodoszczelny do głębokości 1 m (klasa ochrony: IPX7),

- Automatyczna konfiguracja stref czasowych,

- Wbudowany akumulator litowo-jonowy: do 8 godzin pracy w trybie treningu oraz do 3 tygodni w trybie oszczędzania energii,

- Masa: 52 g,

- Wyświetlacz: 2,5 x 2,5 cm (szerokość x wysokość),

- Rozdzielczość wyświetlacza: 52 x 30 pikseli (szerokość x wysokość),

- Wymiary: 4.5 x 6.9 x 1,4 cm (szerokość x wysokość x głębokość).

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: wysokość | urządzenie | Garmin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama