Garmin Montana - GPS na każde warunki

Garmin, największy na świecie producent nawigacji GPS, wprowadzi na rynek przenośne urządzenie GPS Montana. Mieliśmy już szansę przyjrzeć się temu sprzętowi.

GPS Montana to nic innego, jak wszechstronna nawigacja GPS, którą będzie można wykorzystać tak naprawdę wszędzie - od samochodów, poprzez rowery, na wycieczkach w góry kończąc. Sprzęt nawet da sobie radę na morzu.

- Montana została zaprojektowana tak, żeby bez najmniejszych problemów sprostać nawet najtrudniejszym warunkom atmosferycznym i terenowym - powiedział Jakub Szałamacha, marketing manager Garmin Polska. - Nareszcie mamy wszechstronną nawigację, która sprawdzi się zarówno na wodzie jak i na lądzie. Montany można używać pływając łodzią, przemierzając trudnodostępne tereny pojazdem ATV, podczas wypraw górskich, czy po prostu w mieście, szukając drogi do najbliższego sklepu spożywczego - dodał Szałamacha.

Najnowsza nawigacja Garmin jest wodoodporna i przystosowana do pracy w kurzu oraz błocie, także w trakcie podłączenia do dodatkowego źródła zasilania. Łatwy montaż w samochodzie, na motorze lub quadzie, możliwość skorzystania z alternatywnego źródła zasilania to niewątpliwe zalety tego wszechstronnego urządzenia. Z wykorzystaniem map City Navigator Montana obsługuje również funkcję komend głosowych, dzięki czemu poprowadzi nas po drogach jak nawigacja samochodowa. Może być również doskonałym towarzyszem pieszych wędrówek lub podczas biegania. Wystarczy tylko podłączyć słuchawki do wyjścia audio 3.5 mm aby usłyszeć komendy głosowe.

Reklama

Montana, dzięki praktycznie nieograniczonej możliwości korzystania z całej oferty map Garmina, gwarantuje szerokie pokrycie obszarów wodnych i lądowych - ze szczególnym uwzględnieniem sieci dróg. Ponadto, po wykupieniu subskrypcji, użytkownicy mogą pobierać szczegółowe zdjęcia satelitarne wybranych obszarów udostępnione w ramach systemu BirdsEye. Montana jest dodatkowo kompatybilna z darmowym oprogramowaniem Custom Maps, dzięki któremu możemy przekonwertować papierowe lub elektroniczne mapy do formatu zgodnego z nawigacją Garmina.

Montana przystosowana jest do działania z dodatkowym źródłem zasilania, dzięki czemu został znacznie wydłużony czas pracy. Oprócz standardowego, litowo-jonowego ogniwa, które zapewnia do 16 godzin pracy, można też skorzystać z trzech zwykłych baterii typu AA co da nam kolejne 22 godziny swobodnego używania nawigacji Garmin w terenie.

Montana, dzięki wsparciu dla formatu GPX, umożliwia swobodną zabawę w geocaching. Po skopiowaniu do pamięci urządzenia odpowiednich plików mamy dostęp do kluczowych informacji dotyczących skrytki, w tym danych na temat lokalizacji, ukształtowania terenu, poziomu trudności, podpowiedzi i opisów. A wszystko to bez konieczności ręcznego wyznaczania współrzędnych i korzystania z papierowych wydruków. Geocaching z nawigacją Montana dostarczy nam jeszcze więcej przyjemności i zabawy. Aby pobrać informacje na temat skrytek zlokalizowanych na całym świecie wystarczy odwiedzić darmowy serwis społecznościowy OpenCaching.com.

Nietypowym dla nawigacji GPS, ale szalenie ciekawym rozwiązaniem, jest aparat o rozdzielczości 5-megapiskeli. Każde zdjęcie wykonane za pomocą nawigacji Montana będzie wzbogacone o informacje odnośnie współrzędnych geograficznych (geotagging). Dzięki temu będziemy mogli wrócić do wcześniej odwiedzonych i sfotografowanych lokalizacji. Ponadto Montana, za sprawą wbudowanego czytnika kart pamięci microSD, doskonale sprawdzi się jako przenośna przeglądarka zdjęć wykonanych za pomocą innych urządzeń.

Nasze wrażenia

Montanę mieliśmy szansę sprawdzić w warunkach górskich (austriackie Alpy) i trzeba przyznać, że to urządzenie zapowiada się naprawdę dobrze. Co prawda jest ono dość sporych gabarytów, ale w tym przypadku liczy się solidność wykonania, a nie elegancja - tego typu urządzenia wykorzystywane są w naprawdę trudnych warunkach, nie raz ratując życie (albo zapobiegają jego narażeniu). Obsługa nie sprawiała problemów, a takie rozwiązania jak aparat to przydatne dodatki. Sprzęt powinien trafić do sprzedaży przed wakacjami. Przetestujemy go w warunkach terenowych.

Najważniejsze cechy to:

- odporna na wstrząsy i praktyczna konstrukcja, umożliwiająca montaż w dowolnych pojazdach,

- podwójny system zasilania bazujący na wbudowanym akumulatorze oraz standardowych bateriach AA,

- duży, 4-calowy, dotykowy ekran zapewniający pracę w płaszczyźnie poziomej i pionowej,.

- wbudowany barometryczny wysokościomierz, trzyosiowy kompas oraz aparat cyfrowy z funkcją autofocus i matrycą o rozdzielczości 5 megapikseli.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Garmin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy