Reklama

Globalna wioska

Modalen - niewielka wioska w Norwegii - ma stać się dowodem na to, że można stworzyć całkowicie bezprzewodową społeczność. Mieszkańcy (a jest ich zaledwie 360) zostaną wyposażeni w telewizory i z ich pomocą będą wymieniać e-maile, robić zakupy, prowadzić wideokonferencje oraz ściągać muzykę i filmy. W pierwszej fazie projektu Multimedia@Modalen firmy, mieszkańcy, władze i szkoły otrzymają radiowe połączenia szerokopasmowe 2Mb.

Modalen - niewielka wioska w Norwegii - ma stać się dowodem na to, że można stworzyć całkowicie bezprzewodową społeczność.
Mieszkańcy (a jest ich zaledwie 360) zostaną wyposażeni w telewizory i z ich pomocą będą wymieniać e-maile, robić zakupy, prowadzić wideokonferencje oraz ściągać muzykę i filmy. W pierwszej fazie projektu Multimedia@Modalen firmy, mieszkańcy, władze i szkoły otrzymają radiowe połączenia szerokopasmowe 2Mb.

Eksperyment sponsorują firmy Nera, PCTVnet i Cisco Systems. Prowadzona jest dokładna dokumentacja, a to dlatego, że wydarzenie może trafić do Księgi Rekordów Guinnessa. Uczestnicy eksperymentu widzą w nim okazję do pochwalenia się nowymi technologiami i do sprawdzenia czy dają sobie one radę w rzeczywistych warunkach. Ponadto jeśli uda się w Modalen, w podobny sposób będzie można połączyć inne wioski, do których dostęp tradycyjną metodą jest trudny lub nieopłacalny.

(Mobile.net.pl)

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: firmy | wioska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama