Reklama

HTC z własnym serwisem muzycznym? To już pewne

W ostatnim czasie plotkowano na temat serwisu muzycznego firmy HTC. Miał on być dopełnieniem Beats Audio i stanąć w szranki z innymi tego typu serwisami (np. Spotify). Teraz ujawniono szczegóły.

Beats Audio wykupiło firmę MOG oraz jej serwis umożliwiający streaming muzyki. Takie posunięcie pozwoli HTC na zaoferowanie użytkownikom Androida czegoś, czego nie mają inni producenci. Z jednej strony Beats Audio, z drugiej - serwis muzyczny, który stanowi znakomite dopełnienie dotychczasowej oferty.

Stawia to HTC w bardzo dobrym świetle. Można nazwać mnie fanem marki, ale chyba wszyscy się zgodzą, że tajwańska firma dba o jakość swoich produktów. Dotyczy to ostatnio szczególnie funkcji multimedialnych. Obsługa Beats Audio, HTC Watch czy nowy aparat z HTC ImagaChip to tylko niektóre funkcje dostępne na wyłączność w modelach tajwańskiego producenta. Własny serwis muzyczny sprawi, że HTC będzie się jeszcze bardziej wyróżniać wśród producentów urządzeń z Androidem.

Reklama

Niestety nie wiadomo, jak dokładnie będzie wyglądać serwis streamingowy. Prawdopodobnie użytkownicy smartfonów HTC zyskają zniżki na zakup subskrypcji oraz możliwość wypożyczania albumów na określony czas. Mówi się również, że będzie on działać podobnie do Spotify czy Deezera i zostanie połączony ze społecznościowymi funkcjami Sense UI. Szczegółów na razie brakuje, ale gdy tylko się pojawią, z pewnością o tym napiszemy.

Moim zdaniem takie posunięcie ze strony tajwańskiej firmy przysporzy jej wielu nowych klientów. Ostatnie dodatki HTC sprawiają, że wizja niedalekiej przyszłości rysuje się w ciepłych barwach. Zaczęło się od HTC Watch i Beats Audio, teraz przyszedł czas na serwis muzyczny. Czym jeszcze zaskoczy nas HTC?

Myślę, że następnym doskonałym posunięciem byłaby własna chmura. Co prawda HTC ma umowę z Dropboxem, która daje dodatkowe 23 GB każdemu użytkownikowi Sense 4.0, ale to nie przeszkoda, żeby stworzyć własną usługę. Zwłaszcza że mogłaby być ona zintegrowana z usługą HTC Sense.com i pozwalać na łatwe tworzenie kopii zapasowych wybranych plików z telefonów lub zdalne zarządzanie smartfonem.

Tomasz Nowak

http://komorkomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy