Huawei Honor - wytrzymały smartfon

Na polskim rynku zadebiutował smartfon chińskiej firmy Huawei - Huawei Honor. Czym charakteryzuje się ta premiera?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że obecnie rynek smartfonów przeżywa prawdziwy renesans. Największe koncerny prześcigają się w możliwościach kolejnych urządzeń, zwiększając coraz bardziej moc obliczeniową telefonów, oraz oferując jeszcze więcej opcji multimedialnych. W boju o klientów pomiędzy takimi markami jak Samsung, Nokia, Sony uczestniczy też Huawei, który zaskoczył niedawno konsumentów nowościami z górnej półki. Pierwszą nowością chińskiego koncernu dostępnym na Polskim rynku jest nowy Huawei Honor - naprawdę wytrzymały telefon, który oferuje duże możliwości w przystępnej cenie.

Huawei Honor

Dostępny w Polsce od połowy kwietnia Huawei Honor jest nowoczesnym telefonem, wyposażonym w mocny procesor 1.4 GHz. Pozwala to na bezproblemowe korzystanie z zarówno samego telefonu jak i przeróżnych opcji multimedialnych oraz internetu. Warto wspomnieć, że jeszcze niedawno taka moc obliczeniowa była dostępna tylko w najdroższych modelach smartfonów. Systemem wykorzystanym w Honorze jest dobrze znany Android 2.3.5 Gingerbread. Dodatkowo producent zapewnia, że już w czerwcu będzie możliwość jego aktualizacji do najnowszej wersji - 4.0 Ice Cream Sandwich.

Trwałe wykonanie, mobilna jakość

Sam smartfon jest wykonany dokładnie i pieczołowicie. Wnętrze zamknięto w trwałej, skromnej obudowie wykonanej z wygodnych i przede wszystkim dobrze leżących w rękach materiałów. Grubość Honora to zaledwie 0,9 mm co przy wadze wynoszącej 140 gramów czyni z niego ultra mobilne urządzenie. Ogromnym plusem jest także zastosowanie specjalnego systemu optymalizacji zużycia energii oraz potężnej baterii o pojemności (1900 mAh). Dzięki temu Huawei Honor może wytrzymać do dwóch dni na jednym ładowaniu i to podczas maksymalnego wykorzystania.

Reklama

Centrum multimedialne w kieszeni

Dzięki zastosowaniu 4-calowego wyświetlacza o proporcjach 16:9, użytkownicy nie będą mieli żadnych problemów z zarówno surfowaniem po internecie jak i przeglądaniem zdjęć czy oglądaniem filmów. Ekran gwarantuje ostry i kolorowy obraz, co docenią wszyscy maniacy fotografowania oraz nagrywania materiałów wideo, a na to Huawei Honor również pozwala.

Smartfon został wyposażony w doskonałej jakości aparat HD o matrycy 8 Mpix. Dzięki niemu użytkownik nie tylko może robić profesjonalne zdjęcia przy zastosowaniu takich funkcji jak auto-focus, ale także nagrywać filmy w jakości HD 720p. Dodatkowo telefon oferuje też możliwość wykonania zdjęcia przy zastosowaniu technologii HDR. Koniec z wyszukiwaniem dodatkowych aplikacji w celu obróbki materiału foto/wideo - Huawei Honor może zrobić właściwie wszystko za nas. Warto wspomnieć także o dodatkowym aparacie o matrycy 0,3 Mpix, zamontowanym z przodu obudowy, przystosowanym specjalnie do prowadzenia wideorozmów.

Huawei Honor umożliwia łatwe przeniesienie filmów lub zdjęć na ekran telewizora, a nawet projektora. Wszystko za sprawą zastosowania technologii DLNA. Dzięki niej każdy użytkownik może bez problemu zaprezentować znajomym materiały dostępne na telefonie i to bez używania jakichkolwiek kabli. Samych materiałów też zmieści się sporo. Honor oferuje w standardzie pojemną pamięć 2GB, którą można dodatkowo rozbudować do 32 GB dzięki zastosowaniu obsługi pamięci microSD. Pozwala to na zachowanie w pamięci telefonu nie tylko potężnej kolekcji filmów, zdjęć, ale także np. muzyki. Gdy dodamy do tego, że wraz z telefonem użytkownik dostaje zaawansowane słuchawki, zapewniającą świetną jakość dźwięku, Huawei Honor zamienia się w centrum multimedialne.

Moc aplikacji

Poza wspomnianymi możliwość, Huawei Honor oferuje także dostęp do ogromnej ilości aplikacji obsługiwanych przez platformę Google Play. Obecnie w ofercie sklepu znajdziemy setki tysięcy darmowych aplikacj, począwszy od gier, programów graficznych, pomocy naukowych na narzędziach systemowych kończąc. Poza Facebookiem, użytkownicy otrzymują także dostęp do poczty elektronicznej czy portalu Youtube.

Dla wszystkich osób ceniących sobie prywatność, Huawei przygotował specjalną aplikację HUAWEI Security Guard. Dzięki niej każdy użytkownik może ukryć kontakty z wybranymi numerami, a także zabezpieczyć hasłem smsy od wytypowanych osób. Nie trzeba już się obawiać, że ważne umowy, numery oraz dane z telefonu wpadną w obce ręce. Równie ciekawie wygląda program All Backup, który służy do automatycznego zapisywania danych z pamięci telefonu. Dzięki tej funkcji użytkownicy nie będą się już obawiać utraty najważniejszych danych z telefonu.

Podsumowanie

Świetnej jakości ekran, dostęp do ogromnej ilości aplikacji, możliwość robienia zdjęć, nagrywania filmów HD oraz słuchania muzyki tworzą z tego telefonu prawdziwe centrum multimedialne. Gdy dodamy do tego wytrzymałą baterię, zastosowanie nowoczesnych technologii jak np. DLNA - otrzymamy smartfona z najwyższej półki w bardzo przystępnej cenie. Huawei Honor jest bez wątpienia warty polecenia, zaś oferowane przez niego rozwiązania klasyfikują go pomiędzy droższymi telefonami.

Smartfon Huawei Honor jest dostępny w sieci sklepów Komputronik oraz wybranych salonach Media Markt.

informacje prasowe/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Huawei | smartfony | Smartfon do 1000 zł
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama