IBM i ruch uliczny

IBM szykuje się do testów swoich technologii na drogach Teksasu. Mówimy o próbach w ruchu ulicznym ich nowego systemu IntelliDrive, który w założeniu ma zniwelować korki i uporać się z innymi problemami na drodze. W jaki sposób?

Założenie jest proste. Sam system ma wysyłać informacje między samochodami, które są weń wyposażone, dzięki czemu każdy kierowca na bieżąco będzie informowany o utrudnieniach, korkach czy wypadkach.

Warto wspomnieć także o powiadomieniach dotyczących średniego natężenia ruchu drogowego w danej chwili. IBM zapewnia jednak, że to jedynie czubek góry lodowej możliwości ich nowego systemu. IntelliDrive poza funkcjonalnością odnoszącą się do ruchu drogowego monitorował będzie także stan naszego auta. Dowiemy się m.in. o poziomie zużycia paliwa czy zbyt szybkim zbliżaniu się do pojazdu znajdującego się przed nami. Natomiast All View Mirror polepszy widoczność z tyłu pojazdu.

Teksas słynie z nerwowych i nieopanowanych kierowców, stąd pomysł IBM-a, by właśnie tam testować swój nowy system. Moim zdaniem również polskie drogi nadawałby się do tego idealnie. IntelliDrive ma zrewolucjonizować ruch na drogach, upłynniając go i minimalizując niebezpieczeństwa w czasie podróży samochodem. Firma informuje, że dzięki wdrożeniu swojego projektu może zredukować liczbę kolizji i wypadków samochodowych o 76 proc. w samym Teksasie.

Reklama

Jak można podsumować tej pomysł? IBM postanowił po prostu połączyć kilka istniejących od dawna systemów, w które producenci wyposażają swoje auta z funkcjonalnością i możliwościami nawigacji GPS. Czy odniesie on sukces? Zależy m.in. od ceny, jaką zaproponuje IBM.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: uliczny | IBM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama