Ile SMS-ów wysyła statystyczny nastolatek?

Firma analityczna Nielsen postanowiła sprawdzić, ile wiadomości tekstowych przesyłają nastolatki. Zebrano dane od prawie 60 tysięcy abonentów i ponad 3000 nastolatków. Ile SMS-ów potrafi wyklepać zwykły dzieciak w Stanach Zjednoczonych?

Badanie prowadzono od kwietnia do czerwca 2010 roku. Według specjalistów Nielsena, liczba wysyłanych i odebranych przez przeciętnego nastolatka wiadomości dochodzi miesięcznie aż do 3339. Najczęściej wiadomości wysyłają sobie dzieci w wieku od 13 do 17 lat - w tej grupie wiekowej zanotowano średnio aż 4050 wiadomości miesięcznie. Z raportu wynika, że Amerykanie coraz chętniej wymieniają się SMS-ami.

Aż 43 proc. przebadanych nastolatków zapewnia, że to właśnie możliwość wysyłania wiadomości była powodem zakupu telefonu komórkowego. Bezpieczeństwo czy możliwość kontaktu z rodziną zeszły tu na bardzo daleki plan. Dlaczego to właśnie SMS-y są najpopularniejsze?

Badana młodzież mogła podać powody, dla których pisze właśnie SMS-y. I tak aż 78 proc. nastolatków odpowiadało, że SMS-y są proste i funkcjonalne, dodatkowo były łatwiejsze (22 proc.) i szybsze (20 proc.) od zwykłych połączeń głosowych.

Paweł Żmuda

Reklama

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: nastolatki | nastolatek | sms

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy