Reklama

Infolinia antykorupcyjna: przeważają plotki

Około 300 razy zadzwonił w ciągu czterech miesięcy telefon antykorupcyjny wojewody lubelskiego. Mniej, niż połowa sygnałów okazała się przydatna dla służb wojewódzkich - poinformował w niedzielę rzecznik wojewody Marek Skowronek.

Telefon antykorupcyjny w Lublinie działa od 6 grudnia ubiegłego roku. W niedzielę rzecznik wojewody po raz pierwszy od uruchomienia infolinii podał bilans akcji. Dzwoniący wskazywali głównie na błędy popełnione przez administrację bądź podejrzenia popełnienia przestępstw. Tylko 80 zgłoszonych spraw przekazano do wyjaśnienia instytucjom nadzorującym pracę podejrzanych pracowników. W siedmiu sprawach instytucje te wdrożyły czynności kontrolne.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: telefon | infolinia | plotki

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy