Internet LTE (4G) w Cyfrowym Polsacie

Cyfrowy Polsat jako pierwszy dostawca w Polsce oraz czwarty w Europie już w pierwszym kwartale 2011 r. zaoferuje swoim klientom internet LTE (4G), uważany za przyszłość bezprzewodowego szerokopasmowego dostępu do internetu i następcę powszechnie obecnie używanego standardu UMTS.

Spółka zaoferuje modem Speed 1000 - modem USB wyprodukowany specjalnie dla Cyfrowego Polsatu przez firmę IP Wireless. To pierwsze tego typu urządzenie na świecie, pracujące na częstotliwości 1800 MHz. Docelowo modem Cyfrowego Polsatu, działając w kanale 20 MHz, będzie zapewniał prędkość do 100Mb/s przy pobieraniu danych i do 50 Mb/s - przy wysyłaniu. W pierwszym kroku Cyfrowy Polsat zaoferuje modem pracujący w kanale 10 MHz z prędkością do 73 Mb/s przy pobieraniu danych i do 25 Mb/s - przy wysyłaniu. Aktualizację oprogramowania umożliwiającą obsługę kanałów 20 MHz będzie można pobrać przez Internet bez dodatkowych kosztów.

Reklama

Modem Speed 1000 będzie sprzedawany z anteną zewnętrzną magnetyczną (parapetową) lub "kominową" - do wyboru przez klienta. Zastosowanie anteny pozwoli na poprawę jakości odbieranego sygnału oraz zasięgu, co przełoży się na wzrost szybkości transmisji danych.

Dla wszystkich zainteresowanych internetem 4G użytkowników, Cyfrowy Polsat przygotował specjalną promocję. Pierwszych 10 000 klientów będzie mogło korzystać z nowej technologii zupełnie za darmo nawet przez pół roku. Co miesiąc będą mieli do dyspozycji bezpłatny pakiet 100 GB (50 GB przeznaczone na godziny 8.00 - 24.00 i 50 GB na pozostałe godziny). Zapisy rozpoczną się już 1 grudnia br. Więcej informacji będzie można uzyskać na stronie www.cyfrowypolsat.pl, w Centrum Obsługi Klienta pod numerem 0 801 08 08 08 lub w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży.

Cyfrowy Polsat usługi będzie świadczył w pierwszej na świecie sieci LTE 1800 MHz, która we wrześniu br. została uruchomiona przez Mobyland Sp. z o.o. we współpracy z CenterNet SA. Odpowiednia umowa zostanie podpisana do końca br. Sieć czwartej generacji (4G) jest znacząco szybsza od pozostałych sieci działających w Polsce - pozwala na pobieranie danych z prędkością do 150 Mb/s, a docelowo do 326 Mb/s oraz wysyłanie danych z prędkością do 50 Mb/s, a docelowo do 86 Mb/s. W porównaniu do technologii HSPA+ czy UMTS charakteryzuje się dużo mniejszym opóźnieniem i pozwala na obsługę znacząco większej liczby użytkowników.

LTE jest obecnie dostępne na 349 stacjach bazowych. Na wszystkich stacjach są zainstalowane jednocześnie urządzenia HSPA+ MIMO (900 MHz) oraz LTE (1800 MHz). W następnych etapach sieć będzie sukcesywnie rozbudowywana, w celu objęcia zasięgiem większości mieszkańców naszego kraju.

Internet 4G w Cyfrowym Polsacie, dzięki swoim właściwościom technicznym oraz parametrom jakościowym może docelowo z powodzeniem zastąpić internet stacjonarny, będąc jednocześnie odpowiedzią dla coraz bardziej wymagających konsumentów i rosnących możliwości oferowanych przez sieć. Jednocześnie posiada atut mobilności, który staje się coraz bardziej oczekiwany przez konsumentów. Pojemność, szybkość, minimalne opóźnienia - taki potencjał ma w sobie mobilny Internet najnowszej generacji. Różnice widać gołym okiem.

Dla porównania, ściąganie pełnometrażowego filmu HD z sieci w technologii UMTS zajmuje około 2 godzin, HSPA+ pobierze taki film w kilkadziesiąt minut, a LTE w kilka minut.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: dostawca | UMTS | Polsat | Internet | Cyfrowy Polsat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy