iPad 3 z wyświetlaczem Retina 2048 x 1536 oraz mniejszy tablet?

O tym, że kolejna generacja iPada zostanie wyposażona w wyświetlacz o bardzo wysokiej rozdzielczości, mówi się już od dawna. Dotychczas były to jedynie niepotwierdzone plotki. Teraz pojawiają się pierwsze dowody na to, że fani nadgryzionego jabłka faktycznie będą cieszyć się rozdzielczością 2048 x 1536 pikseli.

Tym razem to już praktycznie pewne. Richard Shim, analityk z DisplaySearch, powiedział w wywiadzie dla serwisu CNET, że produkcja 10-calowego ekranu pracującego w rozdzielczości 2048 na 1536 pikseli już się rozpoczęła. Według Shima, za produkcję paneli odpowiadają trzy firmy: Samsung, Sharp oraz LGD.

Pod koniec grudnia możemy spodziewać się pierwszych ukończonych urządzeń. Sprzęty będą gotowe do sprzedaży w styczniu - twierdzi specjalista od rynku. Kilka tygodniu temu w podobnym tonie wypowiadał się również Paul Semenza z DisplaySearch. Według niego Apple będzie sprzedawać iPada 3 z wyświetlaczem podobnym do Retiny już w pierwszym kwartale 2012 roku. Dowody na wysoką rozdzielczość kolejnego iPada znaleziono również w systemie iOS.

Reklama

Ponadto, według analityka, fani tabletów Apple mogą spodziewać się jeszcze jednego urządzenia. Shim twierdzi, że firma z Cupertino może być zainteresowana produkcją tabletu wyposażonego w ekran o przekątnej 7,85 cala. Specjalista z DisplaySearch sądzi, że tablet może być dostępny w sprzedaży przed końcem przyszłego roku. Oficjalnego potwierdzenia plotek nie można się raczej spodziewać przed premierą kolejnej generacji iPada. Cóż, pozostaje tylko czekać.

Paweł Żmuda

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: iPad | tablet | Apple

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy