iPad i Flash: wideo tak, gry online - nie

Nadchodzą ogromne zmiany. Pełna integracja tabletów z pakietem Creative Suite nie była jedynym prezentem wielkanocnym od Adobe.

Dla wielu przeciwników urządzeń spod znaku nadgryzionego jabłuszka, brak obsługi standardu Flash był ich największą wadą. Teraz to się zmieni, ponieważ Adobe zaprezentowało zupełnie nową, rewolucyjną technologię HLS - HTTP Live Streaming, która umożliwi oglądanie filmów wideo we Flash na każdym urządzeniu, włącznie z iPadem.

Zaprezentowany podczas konferencji National Association of Broadcasters nowy format HLS, dzięki kompatybilności z Flash Media Server i Flash Media Live Encoder, pozwoli na "przechwycenie materiału nadawanego na żywo (stream) i przeniesienie go na wiele urządzeń, wliczając w to te pracujące pod kontrolą systemu iOS i Androida oraz telewizory Samsunga".

Program wykryje, jakiego standardu używa urządzenie docelowe. W przypadku iOS stream HLS zostanie przekazany w kompatybilnym z systemem HTML5. Jeżeli urządzenie jest wyposażone we Flasha, na przykład tablety z Androidem, przekaz odbędzie się przez HTTP bezpośrednio do Flasha.

Reklama

Niestety, jest pewien szkopuł. HLS będzie służył do streamowania transmisji "na żywo" i niektórych filmów wideo, za jego pomocą nie zagramy w gry online! Bardzo mnie cieszy wprowadzenie technologii, która w końcu pozwoli na oglądanie streamów na iPadzie. Jednak czy musieliśmy na to czekać? Czy Adobe naprawdę było zmuszone do obejścia niechęci Apple do Flasha i stworzenia zupełnie nowego standardu, który, przynajmniej na razie, nie koliduje z poglądami giganta z Cupertino?

Flash i Apple:

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Adobe | iPad

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy