Jak ze smartfona zrobić desktopa?

Praktycznie każde dzisiejsze urządzenie - telefon, telewizor i odtwarzacz muzyki - jest już w jakimś stopniu komputerem. Nic dziwnego więc, że granica pomiędzy nimi zaciera się coraz bardziej i już wkrótce korzystanie z komórki nie będzie się wiele różnić od używania desktopa.

Pomysł użycia smartfona jako pełnoprawnego komputera nie jest nowy - w pewnym sensie próbowała go zrealizować Motorola, wypuszczając na rynek model Atrix. Pod względem mocy obliczeniowej i wydajności najnowsze smartfony spokojnie mogłyby konkurować z netbookami i niektórymi laptopami. W poniższym przykładzie wykorzystano Galaxy Nexusa, czterordzeniowca z systemem Android ICS.

Przemiana ze smartfona w desktopa (a może raczej nettopa?) jest dziecinnie prosta i nie wymaga żadnej modyfikacji oprogramowania, rootowania czy innych zabiegów trudnych dla początkującego użytkownika. Wystarczy do telefonu podpiąć za pomocą przejściówki HDMI duży monitor, a także połączyć przez Bluetooth klawiaturę bezprzewodową.

Reklama

Christian Cantrell, autor poniższego filmiku, użył klawiatury z trackpadem zamiast myszki, ponieważ uznał, że taki kontroler bardziej oddaje sposób, w jaki korzysta się z ekranów dotykowych telefonów. Android ICS na dużym ekranie wygląda naprawdę nieźle, działa płynnie i mógłby się sprawdzić jako alternatywa dla różnych nettopów. Brakuje tylko odpowiedniego oprogramowania, które dostosowałoby rozdzielczość do dużego ekranu - wielkie ikony na ekranie wyglądają okropnie.

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: smartfony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama