Jednorazowa komórka trafi do Europy

Amerykańska firma Hop-on otrzymała z Europy zlecenie na próbną dostawę 10 000 sztuk jednorazowego telefonu Hop 1900. Jak czytamy w komunikacie opublikowanym przez producenta, w ciągu dwóch miesięcy urządzenia te mają trafić do bliżej nieokreślonego kontrahenta. Hop-on ma nadzieję, że będzie to początek jego ekspansji na rynku europejskim.

Aparat Hop 1900 występuje w dwóch wariantach: z chipsetem firmy Texas Instruments lub Infineon. Dzięki temu doskonale nadaje się on do użytku w sieciach takich operatorów jak AT&T i T-Mobile. Urządzenie to nie ma wyświetlacza. Z komunikatu dowiemy się, że telefon będzie kosztował 20 dolarów (ok. 13 euro) i że będzie sprzedawany nie tylko w Europie i Ameryce, ale także w Australii, a później również na Bliskim i Dalekim Wschodzie oraz w Indiach.

Hop-on wprowadził swoje urządzenie na rynek amerykański latem 2002 roku. Tam można go używać w sieci firmy Verizon. Producent dołącza do niego określoną liczbę impulsów - po wyczerpaniu limitu rozmów telefon nadaje się już tylko do wyrzucenia.

Reklama

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: firmy | komórka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama