Jolla Ltd. zajmie się produkcją nowych smartphonów z MeeGo

Grupa byłych pracowników Nokii i entuzjastów systemu MeeGo założyła firmę Jolla (po fińsku "łódka"), która ma zająć się wprowadzeniem na rynek nowych urządzeń z systemem MeeGo. W Jolla zatrudnienie znajdą dyrektorzy, byli specjaliści z Nokii oraz wyróżniający się entuzjaści spośród społeczności skupionej wokół rozwoju tego systemu.

Jolla nie jest związana kapitałowo z Nokią, a jej założyciele zapewniają, że mają wystarczające poparcie inwestorów i moce produkcyjne by tworzyć nowe smartfony z MeeGo. Szefem nowego startupu został Marc Dillon, który pracował w Nokii przez 11 lat i pełnił w niej stanowisko głównego inżyniera MeeGo od stycznia 2006 roku. Założyciele wierzą w fiński system operacyjny i mają nadzieję, że uda im się zaistnieć na rynku zdominowanym przez iOS i urządzenia z Androidem:

"Nokia stworzyła coś wspaniałego - najlepszy na świecie produkt dla smartfonów. Zasługuje on na to, by kontynuować pracę nad nim i będziemy to robić razem z uzdolnionymi ludźmi, którzy przyczyną się do sukcesu MeeGo. Wraz z partnerami i inwestorami międzynarodowymi, Jolla Ltd. będzie projektować, rozwijać i sprzedawać nowe smartfony oparte na MeeGo. Zespół Jolla składa się z wielu inżynierów i dyrektorów pracujących wcześniej nad MeeGo i aktualnie prowadzi agresywną rekrutację najlepszych talentów by razem tworzyć nową generację smarfonów".

Reklama

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nokia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy