Kolejna kara dla TP

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) nałożył na Telekomunikację Polską karę w wysokości 150 tysięcy złotych za nieprzekazanie treści umów o dostępie telekomunikacyjnym - poinformował w komunikacie rzecznik UKE, Jacek Strzałkowski.

Zgodnie z ustawą Prawo telekomunikacyjne, przedsiębiorca telekomunikacyjny o znaczącej pozycji rynkowej - jakim jest TP SA, który ma obowiązek zapewnienia dostępu telekomunikacyjnego do swojej sieci, jest zobowiązany do przekazywania prezesowi UKE umów z innymi operatorami w terminie 14 dni od ich podpisania.

W wyniku postępowania kontrolnego ustalono, że TP SA nie przekazała prezesowi UKE takich umów. Chodzi o umowy z 2005, 2006 i 2007 roku zawartych przez TP. Przekazanie ich nastąpiło dopiero po wszczęciu postępowania w sprawie nałożenia kary.

Reklama

Naruszenie tego obowiązku przez TP utrudniło UKE prawidłowe wykonywanie ustawowych zadań. Posiadanie przez UKE aktualnych danych o treści umów zawieranych między operatorami jest niezbędne do dokonania prawidłowych ustaleń, na jakich warunkach TP świadczy usługi telekomunikacyjne innym operatorom. Umowy takie są także potrzebne do dokonania analizy rynków właściwych w celu przygotowania decyzji regulacyjnych.

UKE zaznacza, że dostarczane do Urzędu umowy o dostępie telekomunikacyjnym są jawne i mogą być udostępniane nieodpłatnie na wniosek zainteresowanych podmiotów.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: UKE | kara
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy