Kontrowersyjna decyzja Motoroli - płatne Wi-Fi w Xoom

Znana już jest cena nowego tabletu Motorola Xoom. Niestety, razem z premierą producent poinformował o pewnym ograniczeniu, które wiele osób może uznać za co najmniej kontrowersyjne.

Motorola Xoom - pierwszy tablet wyposażony w system Android 3.0 Honeycomb został wyceniony przez producenta na 800 dolarów (czyli w przybliżeniu 2300 złotych). Trzeba przyznać, że cena urządzenia może odstraszyć część potencjalnych nabywców, ale jak się okazuje nie jest ona jedynym problemem.

Dowiedzieliśmy się, że nowy tablet Motoroli będzie miał... zablokowaną łączność przez sieć bezprzewodową! W celu skorzystania z WiFi amerykański użytkownik będzie zmuszony wykupić co najmniej miesiąc transferu w sieci Verizon. Na domiar złego nie mówimy tutaj o transferze WiFi, a normalnym, komórkowym.

Reklama Motorola Xoom:

Premiera Motoroli Xoom zaplanowana jest na 24 lutego. Swoją drogą jestem ciekaw, czy producent zdecyduje się przeprowadzić podobny zabieg na naszym rodzimym rynku. Mam nadzieję, że (dla jego dobra) nie zrobi tego, ponieważ tablet w cenie przyzwoitego laptopa okraszony dodatkowymi zobowiązaniami nie będzie miał raczej w Polsce racji bytu.

Reklama

Jakub Tabaczewski

http://komorkomania.pl/

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Android | Motorola | Motorola Xoom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy