Lotus Glass na wyświetlaczu Galaxy S III?

Lotus Glass już wkrótce zastąpią popularne Gorilla Glass. Parę dni temu Samsung i firma Corning podpisały umowę, w myśl której najnowsze powłoki będą chronić ekrany AMOLED południowokoreańskiej firmy. Wiele wskazuje na to, że również te w Galaxy S III.

Obie firmy założyły spółkę join venture, której siedziba będzie znajdować się w Korei Południowej. Jej celem jest dopracowanie i połączenie technologii firmy Corning z ekranami AMOLED produkowanymi przez Samsunga. Oznacza to w skrócie, że nowe Super AMOLED-y w telefonach i wyświetlacze Super OLED TV będą pokrywane warstwami nowego szkła Lotus Glass (będą one zespalane już podczas produkcji wyświetlacza). W pierwszej kolejności wytrzymałe powłoki trafią do nowych modeli z serii Galaxy, a potem także Wave'ów i Omnii z wyższej półki.

Reklama

Przypomnę, że nowe powłoki Lotus Glass zostały zaprojektowane do wykorzystania w ekranach LCD i OLED o wysokiej rozdzielczości. W porównaniu do Gorilla Glass, ich proces wytwarzania odbywa się w wyższej temperaturze, ale jednocześnie nie wpływa na stabilność struktury materiału. Dzięki temu, ekrany pokryte Lotus Glass przy bardzo dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne, lepiej niż poprzednicy mają reagować na dotyk (większa czułość i precyzja). Dodatkowo, zastosowanie Lotus Glass nie wpływa negatywnie na jakość obrazu wyświetlanego przez ekrany o rozdzielczości HD.

Spółka join venture z Corningiem to już kolejna umowa podpisana przez Samsunga w krótkim czasie. Wcześniej południowo koreański producent dogadał się z producentem słuchawek JAYS, który ma dostarczyć najwyższej jakości akcesoriów grających do high-endowych modeli. Jak wspomniałem, pierwsze efekty współpracy obu firmy powinny pojawić się już wkrótce.

Być może pierwszym modelem z Lotus Glass będzie Galaxy S III, którego premiera została przełożona i nie odbędzie się najprawdopodobniej na MWC 2012 w Barcelonie. Wiele wskazuje na późniejszą premierę, a potwierdzeniem tego może być konieczność dopracowania ekranów z Lotus Glass, przygotowania wspólnego produktu z JAYS oraz dokończenie nowych układów Exynos, które wciąż nie zostały oficjalnie zaprezentowane. Już za kilka tygodni przekonamy się czy okaże się to prawdą.

Mateusz Żołyniak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Gorilla Glass | Galaxy S III

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy