Microsoft Lync - nowa platforma komunikacyjna

Od dzisiaj duże i małe przedsiębiorstwa na całym świecie mogą korzystać z nowej platformy komunikacyjnej - Microsoft Lync, która łączy użytkowników komputerów, telefonów oraz przeglądarek w praktycznie każdym miejscu i o każdej porze.

Od dzisiaj duże i małe przedsiębiorstwa na całym świecie mogą korzystać z nowej platformy komunikacyjnej - Microsoft Lync, która łączy użytkowników komputerów, telefonów  oraz przeglądarek w praktycznie każdym miejscu i o każdej porze.

Microsoft Lync to pojedyncza platforma, która łączy wiadomości błyskawiczne, zarządzanie obecnością, dźwięk, wideo, konferenencje internetowe i głos, aby łączyć ludzi i umożliwiać im komunikację. Platforma ma jeden wspólny interfejs, który współpracuje ze znanymi i używanymi aplikacjami, takimi jak Microsoft Office, Microsoft SharePoint oraz Microsoft Exchange.

- Lync zmienia sposób, w jaki komunikują się ludzie, a działom IT pozwala na zmodernizowanie infrastruktury oraz usprawnienie lub wyeliminowanie tradycyjnych systemów PBX, co oszczędza czas i pieniądze - powiedział Jacek Murawski, dyrektor generalny polskiego oddziału firmy Microsoft. - Dzięki takim funkcjom, jak połączenia wideo w wysokiej rozdzielczości, nagrywanie konferencji czy też funkcjom społecznościowym, łączymy wszystkie znane metody komunikacji biznesowej, umożliwiając ludziom i zespołom ściślejszą współpracę - dodał Murawski.

Reklama

Klienci tacy jak Estee Lauder Companies Inc., Nikon Corp., Marquette University, France Telecom

i Herreknect AG wdrażają Lync 2010 w celu poprawy komunikacji wewnętrznej i przekształcenia działalności biznesowej. Na przykład Nikon używa rozwiązania Lync w połączeniu z SharePoint

i Exchange, aby zwiększyć produktywność pracowników. Dotychczas w niektórych obszarach wzrosła ona o 30 procent.

Ponad 30 partnerów Microsoft wprowadza też aplikacje działające na platformie Lync przeznaczone

dla organizacji publicznych oraz prywatnych każdego typu i wielkości. Rozwiązania obejmują

m.in. centra kontaktowe, rejestrowanie połączeń, księgowość, usługi monitorowania wydajności

oraz nowe aplikacje, które osadzają komunikację w procesach biznesowych. Wśród partnerów są

takie firmy, jak Aspect Software Inc., Convergent Media Systems Corp., ProtonMedia Inc. oraz Wortell.

Wreszcie setki partnerów, w tym globalni dostawcy usług, m.in. British Telecom (BT), Dell, Dimension Data, HP i Verizon Business, oferują usługi, które pomagają klientom w planowaniu, projektowaniu, wdrażaniu i zarządzaniu infrastrukturą Lync.

- Sprawna komunikacja jest najważniejszym elementem organizacji każdego przedsiębiorstwa.

Dzięki współpracy HP z Microsoft możemy obecnie dostarczyć klientom kompleksowe rozwiązania

w tym obszarze, obejmujące zarówno skalowalną infrastrukturę sprzętową jak też profesjonalne usługi wdrożeniowe - powiedział Paweł Czajkowski, prezes HP Polska.

Najważniejsze funkcjonalności Lync Server 2010

- Szybsze wyszukiwanie odpowiedniej osoby. Dzięki integracji z usługą Active Directory, Lync Server 2010 pomaga użytkownikom znaleźć właściwą osobę, udostępnia jej aktualny status, a następnie umożliwia różne warianty efektywnego kontaktu z nią, poprzez połączenia głosowe i wideo oraz przesyłanie dokumentów. W razie potrzeby, użytkownicy mogą inicjować takie połączenia bezpośrednio z nowej karty kontaktów. Używając narzędzia Skill Search znanego z SharePoint, użytkownicy mają również możliwość wyszukiwania innych osób w oparciu o ich umiejętności, wiedzę i informacje o grupie.

- Komunikacja kontekstowa bezpośrednio z poziomu Microsoft Office. Lync Server 2010 współpracuje z programem Microsoft Exchange Server, Microsoft SharePoint Server i aplikacjami pakietu Microsoft Office. Umożliwia to bardziej efektywną i stałą współpracę wykorzystującą opcję click-to-call (kliknij i dzwoń) oraz nowe karty kontaktów.

- Ulepszone spotkania wirtualne w celu poprawy wydajności pracy. Użytkownicy mogą zaplanować spotkanie bezpośrednio z poziomu Microsoft Outlook i dołączyć się do niego

przez Lync 2010 za pomocą komputera, telefonu lub przeglądarki internetowej. Lync Server 2010 zapewnia interfejs użytkownika z zintegrowanym systemem audio i wideo, co pozwala dzielić się prezentacjami, uwagami, nakładać nowe teksty oraz używać wizualnych wskaźników w celu bardziej efektywnej pracy.

- Kompletny zestaw funkcji głosowych klasy biznes. Lync Server 2010 oferuje oryginalny zestaw połączeń głosowych, który może ulepszyć lub zastąpić tradycyjne systemy PBX. Teraz można prowadzić połączenia głosowe przez Internet będąc poza biurem i bez konieczności połączenia VPN.

- Integracja z istniejącymi systemami PBX. Server Lync 2010 działa z prawie wszystkimi systemami PBX, czy to stosując Session Initiation Protocol (SIP) czy też uprawnione bramki, oraz łączy się z zewnętrznymi SIP Trunking Services.

- Łatwe wdrażanie i zarządzanie systemami o dowolnej skali. Lync Server 2010 może zapewnić usługi aktualizacji statusów, wiadomości błyskawicznych i konferencji dla każdej organizacji z maksymalnie 10 000 użytkowników na serwer, 100 000 użytkowników na grupę

(przy nieograniczonej ilości grup).

Dostępność produktu

Microsoft Lync 2010 i Microsoft Lync Server 2010 są już dostępne w sprzedaży. Usługa Microsoft Lync Online będzie dostępna jako część Office 365, z funkcjami głosowymi dostępnymi w 2011 r.

Usługa Lync Online będzie oferować wiadomości błyskawiczne, zarządzanie obecnością, konferencje audio i wideo oraz połączenia głosowe między użytkownikami.

Microsoft Lync to nowa marka rodziny produktów znanych poprzednio jako Microsoft Communications Server, Microsoft Office Communications Online oraz Microsoft Office Communicator, która obecnie obejmuje również rozwiązania Microsoft Lync Web App i Microsoft Lync Online.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Platforma Obywatelska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy