Reklama

Mimosa X - niedrogi, ale z górnej półki

Na kilka dni przed startem targów MWC w Barcelonie chińskie ZTE zapowiada kolejny model, który ma pomóc w walce z silną konkurencją. Jest nim Mimosa X z Tegrą 2.

Można się jedynie zastanawiać, dlaczego tylko z Tegrą 2, a nie nowszym Project Kal-El. Ani ZTE, ani tym bardziej Nvidia nie tłumaczą tej decyzji. Powodem wykorzystania starszego układu jest więc zapewne niższy koszt, co przełoży się również na cenę Mimosy. Inną ciekawostką jest zastosowanie modemu Icera 450 zapewniającego łączność HSPA+ o szybkości do 28 Mb/s i HSUPA nawet do 11 Mb/s.

Dodatkowo, wspomniany chipset obsługuje czterozakresowy GPRS i EDGE, jest energooszczędny, zaimplementowano w nim też technologie IceClear pozwalającą na zwiększenie transferu danych oraz specjalne instrukcje usprawniające pracę z Androidem. Nowe moduły Icery miały pojawić się dopiero w 2013 roku, ale, jak widać, stanie się to kilka miesięcy wcześniej. Co jeszcze znajduje się "pod maską" nowego ZTE?

Najważniejsze cechy modelu to:

- dwurdzeniowy procesor oraz układ graficzny Nvidia Tegra 2;

- 4,3-calowy wyświetlacz qHD 960 x 540 pikseli;

Reklama

- aparat 5 Mpix, przednia kamera do rozmów wideo;

- 4 GB wbudowanej pamięci, obsługa kart microSD do 32 GB;

- łączność Bluetooth, DLNA, technologie Dolby Audio;

- podwójny mikrofon;

- wbudowany żyroskop;

- Android w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich.

Smartfon pojawi się w sprzedaży w drugim kwartale bieżącego roku. Jego cena powinna być stosunkowo niska, ale na potwierdzenie tych przypuszczeń, trzeba poczekać co najmniej do targów MWC 2012.

Kamil Homziak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Tegra | NVIDIA | Android Ice Cream Sandwich | ZTE

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy