Reklama

Nadchodzi koniec Ery? Deutsche Telekom przejmie PTC

Według informacji dziennikarzy tygodnika "Der Spiegel", niemiecki koncern Deutsche Telekom jest przygotowany do całkowitego przejęcia Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci Era i Heyah. Rozmowy z Vivendi na temat przejęcia PTC zostały już prawie zakończone. Mówi się, że Deutsche Telekom zapłaci za PTC ponad miliard euro.

Batalia prawna między niemieckim Deutsche Telekom i francuskim Vivendi trwała prawie 10 lat. Wszystko wskazuje na to, że wreszcie się zakończy. Gdy firmie uda się przejąć pozostałe udziały w PTC, marka Era przejdzie do historii. Według "Der Spiegel", niemiecka spółka wprowadzi na polski rynek usługi pod używaną przez siebie nazwą T-Mobile.

Już w listopadzie polska spółka Elektrim poinformowała o wycofaniu się z walki o zablokowanie przejęcia PTC przez niemiecki telekom. Do przejęcia pozostał jedynie pakiet 3 proc. udziałów, kontrolowanych przez zależne od Vivendi spółki Elektrim oraz Carcom. Miejmy nadzieję, że przejęcie i zmiana marki na T-Mobile będą korzystne dla dotychczasowych klientów.

Reklama

http://komorkomania.pl/

Paweł Żmuda

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Era | vivendi | deutsche telekom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy