Najpopularniejszy system w smartfonach to ten, który już nie istnieje

Wiecie, które oprogramowanie na "inteligentne" komórki rozpoczęło i ukończyło miniony rok na pozycji lidera? Jak wynika z podsumowania StatCounter, pogrzebany już przez Nokię Symbian umocnił się na pozycji lidera, nieco stracił iOS, Android znacznie zyskał, zaś BlackBerry został zmiażdżony.

Symbian rozpoczął rok z 30,25-procentowym udziałem w rynku, zaś skończył z wynikiem 33,59 procent. iOS Apple od 25,02 procent w styczniu spadł do 22,56 procent w grudniu. Wynik Androida to wzrost z 14,61 do 21,74 procent, zaś BlackBerry OS RIM stracił: miał 15,03, a ma 7,86 procent. Udziały Samsunga OS i systemu Bada wyniosły pod koniec roku odpowiednio 5,62 i 0,5 procent.

Podsumowanie dowodzi, że smartfony z Symbianem sprzedają się nadal świetnie, głównie w krajach, w których jeszcze nie zdążyły przestać był trendy. Jednak przyszłość software'u Nokii i rezultaty współpracy fińskiego giganta z Microsoftem to niewiadoma. Jedno nie ulega wątpliwości - w 2012 roku zobaczymy jeszcze bardziej zażartą konkurencję i krótsze odstępy czasowe między premierami kolejnych wersji oprogramowania.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Symbian | Nokia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy