Reklama

Neostrada - 1 Mb/s w każdym domu

Internet o prędkości minimum 1 Mb/s w każdym domu? Telekomunikacja Polska planuje zmienić strategię w zakresie sprzedaży Neostrady TP. Operator stawia na większą dostępność szybszych opcji.

Telekomunikacja jest największym dostawcą szerokopasmowego internetu stacjonarnego w Polsce, z którego korzysta ponad dwa miliony abonentów. Operator planuje wprowadzić zmiany w zakresie oferowania coraz szybszych prędkości internetu w usłudze Neostrada .

Szef marketingu usług broadbandowych TP w rozmowie z rpkom.pl zdradza, że w niedalekiej przyszłości startową opcją Neostrady ma być 1 Mb/s, a nie 256 kb/s jak obecnie. - Dostępność takiej oferty dla 90 proc. naszych klientów praktycznie mamy już dzisiaj. Aby zwiększyć ten odsetek do 95-98 proc. potrzebujemy jeszcze około 2 lat - mówi Grzegorz Marek.

To nie jedyne zmiany. W przyszłym roku opcja Neostrady 6 Mb/s ma być podstawowym pakietem w Telekomunikacji Polskiej. Obecnie Internet 6 Mb/s jest intensywnie promowany przez operatora, ale największą sprzedaż notuje opcja 2 Mb/s. Być może wyższe prędkości będą cieszyły się większą popularnością po wprowadzeniu kolejnej obniżki cen, która planowana jest w trzecim kwartale.

Reklama

Obecnie najwyższą prędkością oferowaną przez Telekomunikację Polską jest opcja 20 Mb/s, wprowadzona jesienią 2009 roku. Jednak spółka chce dalej podnosić przepustowość łączy dlatego będzie wdrażać VDSL.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy