Nokia powoli odrabia straty

Nokia upubliczniła wyniki finansowe za czwarty kwartał (Q4) ubiegłego roku. Jest lepiej niż w Q3, ale nadal gorzej niż przed dwunastoma miesiącami. Czy to oznacza, że seria Lumia z systemem Windows Phone nie pomogła fińskiemu gigantowi?

Na konto Nokii w czwartym kwartale 2011 roku wpłynęło 10 mld euro. W Q3 liczba ta była mniejsza o 11 proc. Delikatna poprawa niewiele znaczy w porównaniu ze stratami w stosunku do roku ubiegłego, kiedy to w tym samym okresie była mowa o prawie 13 mld euro. Podobnie jest z zyskiem operacyjnym, który na przestrzeni ostatniego półrocza wzrósł o 90 proc., ale w porównaniu z rokiem ubiegłym jest mniejszy o 56 proc.

Fiński producent sprzedał do tej pory ponad milion smartfonów serii Lumia. Wynik nie zachwyca, ale należy pamiętać, że modele 800 i 710 trafiły do sprzedaży na początku listopada 2011 roku i tylko w wybranych rynkach. Stephen Elop przewiduje, że telefony z systemem Microsoftu będą się przedawały coraz lepiej, kosztem nieatrakcyjnych urządzeń opartych na Symbianie.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wyniki finansowe | Nokia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama