Nokia przyśpiesza śmierć Symbiana, następca N8 ostatnim modelem

O tym, że Symbian odchodzi na emeryturę wiadomo już od pewnego czasu, ale według informatorów The Register, nie nastąpi to przed pojawieniem się następcy Nokii N8. Tak, tak - nowy fotograficzny smartfon Finów może jednak nie być Windows Phonem.

Podobno wstrzymano prace nad wszystkimi innymi słuchawkami z Symbianem (a konkretniej Nokia Belle), skupiając się tylko na tej jednej, ostatniej. Czy chodzi o 803? To bardzo prawdopodobne, wskazywałyby na to system operacyjny oraz ukierunkowanie na dobrej klasy aparat fotograficzny. Co więcej, starszy system oferuje lepsze oprogramowanie aparatu i funkcje fotograficzne niż WP7.

Ponadto Nokia - tak jak obiecała - skupia się też na przygotowywaniu aktualizacji do Belle dla smartfonów wyposażonych w starszą wersję tego systemu. Ma ona zostać udostępniona już wkrótce, a niedługo potem świat ma poznać Nokia 803. Model ten ma pojawić się na wybranych rynkach europejskich i azjatyckich, gdzie będzie sprzedawany w niższych cenach niż Lumia 800.

Na początku ubiegłego roku Nokia oficjalnie przyznała, że zanim ostatecznie przejdzie na Windows Phone 7, planuje jeszcze sprzedać 150 mln słuchawek z Symbianem. Czy się uda? Ostatnie wyniki kwartalne pokazały jednak, że sprzedaż modeli opartych na tej platformie konsekwentnie spada.

Reklama

Niemniej jednak, na wybranych rynkach (w tym azjatyckich, jak Indie czy Chiny) smartfony z Symbianem wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem i być może Nokia 803 właśnie tam odniesie spektakularny sukces. O ile tylko jej cena nie będzie zbyt wysoka.

Kamil Homziak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nokia | Symbian
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy