Nokia szuka nowego szefa

Fiński potentat telefonów komórkowych prawdopodobnie zaczął szukać nowego szefa - wynika z przecieków, do jakich dotarł "The Wall Street Journal".

Chociaż Nokia nadal pozostaje największym producentem telefonów komórkowych na świecie, koncern z Espoo lata technologicznej świetności ma za sobą. Finom nie udało się przez ostatnie 3 lata dogonić Apple oraz Google. Produkowane przez Nokię telefony, chociaż nadal solidne, nie są wystarczająco innowacyjne. Odbija się to negatywnie na sprzedaży i wynikach finansowych spółki. Właśnie dlatego Olli-Pekka Kallasvuo, obecny dyrektor zarządzający, prawdopodobnie zostanie zastąpiony - wynika z informacji dziennika "The Wall Street Journal".

Olli-Pekka Kallasvuo pełnił funkcję CEO Nokii od 2006 roku - pomimo tak długiego stażu, do dnia dzisiejszego nie pojawiła się wersja systemu operacyjnego Symbian, która mogłaby konkurować z iPhone OS oraz Androidem. Chwilowo Nokia wraz z Intelem promują wspólny system MeGoo. W pojedynkę Nokia wprowadziła na rynek telefon z systemem Maemo 5 na bazie Linuksa. To jednak nie wystarczyło - sprzedaż smartfonów Nokii spada z miesiąca na miesiąc.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wall | Nokia | Wall Street Journal
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama