Nokie z Symbianem Belle wkrótce w sklepach

Użytkownicy smartfonów Nokii z Symbianem^3 najpierw musieli długo czekać na Annę, a teraz opóźnia się aktualizacja do wersji Belle. W lepszej sytuacji są osoby, które w najbliższym czasie planują zakup słuchawki z tym OS-em. Od teraz modele Nokii będą miały fabrycznie zainstalowaną najnowszą wersję Symbiana.

Taką informację Nokia oficjalnie przekazała na Twitterze. Wszyscy chętni powinni szukać modeli 500, C6-01, C7, N8, E6, E7 Communicator i X7 z nowych dostaw. Niestety, nie podano, w jaki sposób bez włączania telefonu będzie można sprawdzić zainstalowaną wersję oprogramowania. Identyfikacja Belle może wcale nie być prosta, bo Nokia nie ma zwyczaju podawać na pudełku daty produkcji telefonu czy wersji firmware'u. Najprościej byłoby umieścić na pudełku odpowiednią naklejkę, ale czy tak się stanie - nie wiadomo.

Z drugiej strony nie należy się wstrzymywać z zakupem smartfona - w końcu i tak prędzej czy później będzie można zamienić Annę na Belle, wgrywając aktualizację przez internet czy w autoryzowanym serwisie producenta. Nie należy się spodziewać, że wydanie Belle zwiększy sprzedaż modeli w niego wyposażonych.

Słuchawki z tym systemem często i tak kupują fani marki, którzy chcieliby wypróbować smartfona z ekranem dotykowym, WiFi i GPS-em, a nie stać ich na droższą Lumię z Windows Phone 7 lub jej po prostu nie potrzebują.

Reklama

Kamil Homziak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy