Orange: W 2011 roku ceny wielu usług bez zmian

Od stycznia 2011 roku wzrasta stawka podatku VAT m.in. za usługi telekomunikacyjne. Komórkowa sieć Orange zapewnia, że w przypadku popularnych usług (rozmowy, SMS, MMS, transmisja danych) ceny się nie zmienią.

Od 2011 roku nowego roku do 23 proc. wzrośnie stawka VAT za usługi telekomunikacyjne. Orange zdecydowało się wziąć ją na siebie w zdecydowanej większości najpopularniejszych usług.

- Chodzi nam o to, aby zmiany podatkowe były jak najmniej odczuwalne dla klientów. Oznacza to, że od stycznia 2011 nie zmienią się m.in. ceny za rozmowy telefoniczne, SMS-y i MMS-y i transmisję danych. Również w opłatach abonamentach (animalsy, Orange Free, Orange Freedom i Freedom Pro) utrzymamy niezmienione ceny brutto, obniżając ceny netto - informuje na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Reklama

Pomarańczowy operator postanowił jednak, że zmianie wynikającej z wyższego podatku ulegną jedynie ceny mniej popularnych usług np. Premium Rate. Natomiast w przypadku klientów biznesowych ceny netto pozostaną niezmienione.

Czy podobną ścieżkę wybiorą inni operatorzy? Do blogowego wpisu rzecznika Grupy TP nawiązał jedynie czwarty operator komórkowy w Polsce. - Play poczeka z przedstawieniem swojego stanowiska na nową ustawę. Podejmując decyzję o modelu nie będziemy się kierować rozwiązaniami wybranymi przez innych operatorów (nigdy tak nie robimy) ale analizą kosztów i interesem klientów - informuje Marcin Gruszka.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: MMS | stawka | Orange
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy