Papiery jak ciepłe bułeczki

Już 18 firm kupiło dokumentację przetargową do zaplanowanej na 17 listopada licytacji koncesji na telefonię UMTS - donosi internetowy magazyn CIT. Są wśród nich trzej polscy operatorzy komórkowi.

Według CIT, oprócz operatorów dokumentację zakupiły cztery kancelarie prawne (trzy polskie, jedna amerykańska) i zagraniczne firmy telekomunikacyjne, w tym hiszpańska Telefonica S.A., kanadyjski operator TIW i włoska sieć TU Mobile.Zakup papierów nie jest równoznaczny ze zgłoszeniem się do przetargu, dlatego nadal nie wiadomo ile firm weźmie w nim ostatecznie udział. Wciąż nie wiadomo też, czy PTC - operator Ery GSM i Centertel, które poinformowały, że raczej nie staną do przetargu, rzeczywiście nie zamierzają ubiegać się o licencje UMTS.

Reklama

W Ministerstwie Łączności powiedziano nam, że resort nie udostępniał nikomu listy nabywców dokumentacji przetargowej, dlatego informacje podane przez media mogą być błędne. Sprzedaż zakończy się jutro o g. 14, nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że we wtorek do g. 16.00 papiery kupiło już ponad 20 firm.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: UMTS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy