Pierwsze telefony z Windows Mobile 6.5

Microsoft poinformował, że od 6 października będą do kupienia pierwsze dotykowe smartfony z systemem Windows Mobile 6.5. Jako partnerów sprzętowych producent oprogramowania wymienia, oprócz specjalizującej się w urządzeniach z Windows Mobile firmy HTC, takie koncerny jak LG Electronics, Samsung, Sony Ericsson i Toshiba.

Firma nie podała jednak nazw modeli. Do tej pory tylko Samsung zapowiedział, które jego smartfony będą wyposażone w nowy system. Są to Omnia II i Omnia Lite. Oczekuje się, że także w przypadku pozostałych wymienionych producentów będą to aktualne modele, chociaż w momencie premiery Windows Mobile 6.5 powinny to być na razie znane windowsowe smartfony z uaktualnionym firmware'em.

Począwszy od edycji Windows Mobile 6.5 Microsoft wyposażył swój system dla urządzeń przenośnych w zmodyfikowany interfejs użytkownika, który podobnie jak w przypadku konkurencyjnych produktów z Androidem, iPhone OS-em i Symbianem można obsługiwać dotykowo.

Reklama

Ponadto ulepszono przeglądarkę Internet Explorer Mobile, która dzięki aplikacji Adobe Flash Lite odtwarza teraz również animacje Flash. Do Windows Live dodano kolejne usługi ruchome, takie jak Windows Marketplace for Mobile (pobieranie aplikacji) oraz My Phone, który wszystkie dane zapisane w smartfonie udostępnia właścicielowi przez internet.

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: Mobil | Samsung | Microsoft | telefony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy