Pierwsze urządzenie z Wi-Fi Direct

Wi-Fi Alliance ogłosiło niedawno, że rozpoczął się proces certyfikacji nowej metody przesyłu danych - Wi-Fi Direct. Niedługo trzeba było czekać na informacje o pierwszych urządzeniach, w których pojawi się nowa usługa.

Wi-Fi Direct pojawi się po raz pierwszy w telefonie Samsunga - Galaxy S. Nie ma w tym jednak nic niezwykłego: Direct nie wymaga bowiem praktycznie żadnych zmian w urządzeniach po stronie sprzętowej.

Zatem każdy telefon, który jest w miarę nowoczesny, powinien poradzić sobie z obsługą nowego protokołu (o ile producent zdecyduje się zaktualizować wykorzystywane przez siebie oprogramowanie). W świecie nowych technologii liczy się jednak również refleks - informacja o obsługiwaniu najnowszych standardów może być dobrym hasłem marketingowym.

Wi-Fi Direct to zupełnie nowa usługa, która ma stanowić konkurencję dla technologii Bluetooth. Urządzenia obsługujące Direct będą mogły swobodnie uczestniczyć w przesyłaniu danych pomiędzy urządzeniami znajdującymi się w jednej sieci. Wymogiem jest zabezpieczenie jej szyfrowaniem WPA2. Warto podkreślić, że Wi-Fi Direct zadziała również wtedy, gdy tylko jedno z posiadanych przez nas urządzeń obsługuje nowy standard.

Reklama
pcformat_online
Dowiedz się więcej na temat: Wi-Fi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy