Plus w całości na sprzedaż?

Polscy akcjonariusze Polkomtelu, operatora komórkowej sieci Plus, szykują się do sprzedaży swoich akcji w spółce. Niewykluczone, że do sprzedaży dołączy także Vodafone.

Do tej pory przy okazji sprzedaży akcji Plusa mówiło się głównie o polskich akcjonariuszach. Jednak coraz bardziej prawdopodobny jest scenariusz zakładający sprzedaż całej spółki Polkomtel. Polscy akcjonariusze są coraz bliżej porozumienia w tej sprawie.

- Na stole leży pakiet 75,5 procent akcji, czyli pełnia władzy w spółce. Nie wykluczam, że przyłączy się do nas Vodafone, więc do zaoferowania może być 100 procent akcji - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen.

Reklama

- Możliwa jest sprzedaż 100 proc. akcji Polkomtela i jest wstępne zainteresowanie Vodafone sprzedażą - przyznał z kolei cytowany przez agencję Reuters Tomasz Zadroga, prezes PGE.

Jest prawdopodobne, że sprzedaż spółki Polkomtel rozpocznie się jeszcze jesienią tego roku, a zakończy na początku 2010 roku. Na razie w grę wchodzi sprzedaż akcji inwestorowi strategicznemu lub finansowemu. Szef PKN Orlen zdradza, że zainteresowanie akcjami Plusa jest duże.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: Plus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy